2025. március 29-30. és április 5-6. között újra megrendezik a hagyományos Sakura ünnepet az ELTE Füvészkertben, ahol a japán cseresznyefák virágzása, az Ohanami jegyében várja a látogatókat. A Sakura ünnep, az áprilisi japán cseresznyefa virágzáshoz, Japán tradicionális ünnepéhez, az Ohanamihoz kapcsolódik. Ez az az időszak, amikor a japán cseresznyefák a Füvészkertben is virágot bontanak . Ahol a piknikezés és a varázslatos Sakura fák mellett japán kulturális programok – nyelvóra, zene, harcművészeti bemutató, Go oktatás, koncertek, haiku verseny, valamint ikebana kiállítás és workshop – színesítik a hétvégéket. Nyitvatartási idő: 9:00–18:00, utolsó belépés 17:30-kor bérlettel vagy online jeggyel. A jegyeladás korlátozott, érdemes előre váltani a Fűvészkert oldalon, ahol hamarosan a részletes program is megjelenik. A Fűvészkert a VIII. kerület rejtett kincse, amelynek története az 1700-as évekig nyúlik vissza, fénykorában pedig több mint 12 ezer fajt lehetett megcsodálni. A Klinikáktól 10 perc sétára fekvő botanikus kert egész évben lenyűgöző: itt nőnek Budapest legnagyobb tavirózsái, és a 18. század óta ívelő történelme olyan művekben is felbukkan, mint a Pál utcai fiúk. 1/2 ×